Проєкт “Принципи ведення ЛГБТ+ пацієнтів для українських лікарів та медсестер”

Термін реалізації: листопад 2021 - березень 2022

Ідея проєкту: покращення доступності медичної допомоги для ЛГБТ+ спільноти

Передумова проєкту.
Українська держава активно працює над розвитком толерантності, дестигматизації, рівності представників різних спільнот суспільства. Але, на жаль, в українській медицині досі залишається проблема з низькою доступністю медичних послуг для людей ЛГБТ+. Відмови від медичного обслуговування лікарями та лікарками, медичними сестрами та братами, розповсюдження особистої інформації, принизливе та оціночне ставлення до пацієнтів цієї категорії спонукало членів ГО “Медичні лідери” створити проєкт, який направлений на покращення ситуації з рівним доступом до медичних послуг. Адже реформа охорони здоров’я, що відбулась в Україні, направлена на досягненні універсального покриття медичними послугами. Про проект.

Перелік активностей.
Протягом проєкту команда ГО “Медичні лідери” разом із залученими фахівцями реалізували низку активностей.

 1. Проведено соціологічне дослідження (фокус-групові інтерв’ю) з лікарями/ками та медичними сестрами первинної медичної допомоги, а також з представниками ЛГБТ+ спільноти. Метою дослідження було ортимати інформацію про проблеми з доступністю медичної допомоги на рівні ПМД для ЛГБТ+ людей, вплив пандемії COVID-19, ідеї та рішення для покращення ситуації. Результати дослідження та короткий звіт за лінками
  Звіт
  Пости про дослідження:
   
   
   
   
  Опубликовано ГО "Медичні лідери" Понедельник, 31 января 2022 г.
 2. Проведено два офлайн семінари для лікарів/ок, медичних сестер та братів у Луцьку та Миколаєві. Їх мета - розширити перелік “френдлі” лікарів на рівні первинної медичної допомоги, навчити медиків особливостям роботи з ЛГБТ+ пацієнтами, в тому числі підсилити спроможність в веденні медичної послуги трансгендерного переходу.

  На жаль, через початок війни та нападу російської федерації на Україну, ГО “Медичні лідери” не встигли провести семінар у Вінниці, що був запланований на березень 2022 року.

  В результаті проєкту 40 медиків пройшли навчання та готові до фахового консультування людей ЛГБТ+ спільноти, в тому числі надати допомогу у здійсненні трансгендерного переходу.

  Більше про семінари можна прочитати тут….

  В Луцьку стартував перший тренінг для лікарів та медсестер ПМД про роботу з ЛГБТ+ пацієнтами 🏳‍🌈 Сімейна лікарка Дарина...

  Опубликовано ГО "Медичні лідери" Четверг, 10 февраля 2022 г.

  З базовими презентаціями від тренерки проєкту лікарки Дарини Дмитрієвської, співзасновниці ГО “Медичні лідери”, авторки проєкту “EQuality Docs” можна ознайомитись тут

  Mukolaiv_seminar.jpg
  Семінар у Миколаєві. Ще більше френдлі лікарів ПМД стало в Україні.
 3. Знято серію навчальних відео для лікарів первинної медико-санітарної допомоги. Їх мета - допомогти медикам швидко ознайомитись з правилами та основами недискримінаційної комунікації з пацієнтами ЛГБТ+ спільноти, опанувати основи медичного супроводу таких людей, в тому числі роботі з протоколом “”Трансгендерна дисфорія”.

  Тут ви можете ознайомитись з переліком навчальних відео для медиків та відео для ЛГБТ+ людей, які допоможуть їм в ефективній взаємодії з лікарями та пошуку френдлі спеціалістів.

 4. Створено онлайн карту України френдлі лікарів первинної медичної допомоги (сімейні лікарі та терапевти, з якими можна підписати декларацію), а також лікарів спеціалізованої медичної допомоги (психіатрів, ендокринологів, гінекологів та інших), яка допоможе людям ЛГБТ+ отримати необхідні медичні послуги.

  Ознайомитись з картою можна тут, натиснувши на GIF (або за посиланням)

  map.gif

 5. Через напад військ російської федерації на територію України багато людей стали біженцями. Люди вимушено залишили свої домівки, переїхали до інших регіонів України або виїхали за кордон. Тому ГО “Медичні лідери” підготували інформацію, що допоможе людям ЛГБТ+ спільноти отримати допомогу на території України та за кордоном, в тому числі і медичні послуги.

  Інформація зібрана тут

  ГО “Медичні лідери” відкриті для співпраці з різними організаціями. Якщо у вас виникли питання щодо проєкту, ви можете надіслати нам лист на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.